Cena prezidenta pro Be Master

V neděli 28. října skončila letošní dostihová sezóna na centrálním českém závodišti v Praze-Velké Chuchli. Vrcholem závěrečného dne byla SHERLOG 98. Cena prezidenta republiky, tradiční nejdelší rovinový dostih nejvyšší kategorie, u jehož zrodu stál v roce 1920 Tomáš Garrigue Masaryk. Na trať 3200 metrů se vydalo deset aktérů.

Ve finiši měl nejvíce sil hnědák Be Master s žokejem Janem Vernerem, který nakonec do dostihu odstartoval jako druhý spolufavorit 4 : 1 a svým třetím kariérním prvenstvím korunoval úspěšný závěr sezóny svého trenéra Pavla Tůmy a majitele Jiřího Charváta, který v posledních týdnech získal řadu cenných triumfů (Velká pardubická s Tziganem du Berlais, Cena zimního favorita s Kingem Archie či Českomoravská cena s Mr Rightem). Žokej Verner a trenér Tůma se do listiny vítězů Ceny prezidenta zapsali poprvé, stáj Dr. Charvát počtvrté. Tři a půl délky za vítězem potvrdil vzestupnou výkonnost Sapienti, třetí finišoval favorizovaný Barabash.

V jednom z rámcových bodů programu vyhrál (v sedle Sheika Yerboutiho) i žokej Jiří Chaloupka. Stal se desátým jezdcem historie, jemuž se podařilo na chuchelské dráze dosáhnout 200 vítězství.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *