Hold jaru vzdali výlovem

Společnost Mráz Agro CZ s. r. o. oslavila první jarní den výlovem vodního díla Komušín u Horažďovic. Podle rybářských tradic pojatý výlov nabídl nejen možnost setkání přátel Petrova cechu, ale i ukázku tradic rybářského řemesla a spoustu dobrého jídla a pití.

Pro úplnost  je však třeba říci, že činnost ryze české rodinné společnosti Mráz Agro CZ s. r. o. je založená především na zpracování a obchodování s vedlejšími produkty potravinářské výroby. Největší objem připadá na produkty z pivovarnictví a jedná se o mláto a kvasnice, které jsou hodnotným zdrojem proteinů. V nabídce společnosti, která je v této oblasti lídrem na tuzemském trhu, jsou i cukrovarské a lihovarské produkty (cukrovarské řízky, melasa, kukuřičné výpalky – DDGS, lihovarské výpalky), škrobárenské produkty (kukuřičný gluten, pentozany), řepkové šroty (řepkový extrahovaný šrot, řepkový extrudovaný šrot, řepkové výlisky), krmné směsi Extramix a další krmiva (například ostropestřec, slunečnicový extrahovaný šrot, vojtěškové granule či guarová moučka). Protože velká část nabízených produktů pochází z potravinářské výroby, krmiva jsou velmi kvalitní a splňují například i parametry GMO free.
Ve snaze o diverzifikaci výroby se uvedená společnost s centrálou v jihočeské Blatné dále zaměřuje na obchod se zemědělskými komoditami (pšenice, ječmen, žito, tritikále, oves, kukuřice, řepka, slunečnice, hořčice, proso, pohanka, mák, kmín, ostropestřec a hrách) a poskytování zemědělských služeb, ale i na výrobu krmných směsí (pro hobby chovy) či technických a potravinářských škrobů (maltodextrinu). Ve výčtu bohatých aktivit nechybí ani produkční chov ryb a farmové zvěře v oborách.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *