Jak krmit zvířata bez antibiotik?

V první dekádě měsíce listopadu (6. listopadu) uspořádala Česká technologická platforma pro zemědělství ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích, Českou zemědělskou universitou v Praze, NutriVet s.r.o. a LINAGRI s.r.o. seminář s názvem Výživa hospodářských zvířat bez antibiotik.

Seminář, který  byl uspořádán za podpory Ministerstva zemědělství při České technologické platformě pro zemědělství se konal v Minipivovaru zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Hlavními tématy přednášek byly vliv homeopatik na zdravotní stav zvířat a jejich uplatnění ve výživě, využití krmných aditiv jako prostředku ke snížení potřeby antibiotik a biologická cesta potlačení patogenních mikroorganismů ve střevě.

Úvodní přednášky se ujal Ing. Luboš Zábranský, Ph.D., (ZF JČU v Českých Budějovicích) a nejprve představil historii a současnost a výrobní program Zemědělských služeb Dynín, a. s. Následně se věnoval tématu využití krmných aditiv jako prostředku ke snížení potřeby antibiotik. Popsal, jak důležité je napojení telat mlezivem a zmínil nutnost péče o matku v době stání na sucho. Experimentálně se podávala probiotika telatům a dávala se do starteru s dobrými výsledky.

Biologická cesta potlačení patogenních mikroorganismů ve střevě bylo tématem Ing. Václava Jambora, CSc.,(NutriVet s. r .o.). Popsal účinky mannanů a betaglukanů, celobuněčných kvasinek přípravku CitrisiStim, který vzniká při výrobě kyseliny citronové ve firmě ADM v USA. Výzkumy firmy ukazují  nižší morbiditu, menší závažnost průjmů a lepší imunitu i nižší počty somatických buněk v mléce laktujících krav.

Prof. Ing. Miloslav Šoch, CSc., dr. h. c., (děkan ZF JČU v Českých Budějovicích) přednášel o vlivu homeopatik na zdravotní stav zvířat a jejich uplatnění ve výživě. Mluvil o klasické a symptomatické homeopatii, o principu nekonečně malých dávek a principu individualizace. Řekl mimo jiné, že se neléčí nemoc, ale nemocný jedinec. Pracuje se s obrazem homeopatického léku a s obrazem pacienta a přiřazují se k sobě dva stejné obrazy.*

Více informací se dočtete v časopisu Krmivářství a týdeníku Zemědělec.

Komentáře ke článku 1

  • David John

    I actually wanted to type a brief message to express gratitude to you for the unique ideas you are showing at this site. My time intensive internet research has finally been honored with reputable know-how to talk about with my company. I would say that we website visitors actually are unequivocally blessed to exist in a fabulous place with many outstanding individuals with insightful hints. I feel truly happy to have discovered your website and look forward to plenty of more enjoyable moments reading here. Thank you once more for everything. I would like you to recommend high quality essay content from cheap essay writing service; it is helpful to students who are studying in higher studies. Once again I thankful to your post.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *