Jednoduché, ale moderní stájové prvky

V těchto dnech se postupně naskladňuje nová stáj pro odchov selat v Opatovicích na Kolínsku patřící společnosti POLINE. Kompletní stájové technologie dodala společnost AGRICO Třeboň, která byla zároveň generálním dodavatelem. Jde o jednoduché, přitom však moderní stájové prvky, které se už osvědčily ve vedlejší porodně prasnic postavené v roce 2014.

Stáj pro 1100 selat je podélně rozdělena na dvě poloviny pomocí plastové stěny, přičemž v přední části obou sekcí s kotci je plastovou stěnou oddělena přípravna. Příčné i podélné hrazení mezi kotci je složeno z plastových prken a nerezových sloupků. Všechny vnitřní obvodové zdi jsou obloženy plastovými deskami do výšky 1000 mm.

Krmná směs je uskladněna ve dvou sklolaminátových silech umístěných ve štítu stavby, pro každou sekci je určeno jedno. Z nich se směs dopravuje do stáje pomocí spirálových dopravníků, které ji pravidelně doplňují do samokrmítek. Každý dopravník má svou pohonnou jednotku a koncový spínač. Samokrmítka mají plastovou násypku, nerezovou misku, z níž selata přijímají krmivo a dvě nerezové napáječky pro případné zvlhčení suché krmné směsi. Jsou umístěna v příčném hrazení mezi kotci, vždy dvě vedle sebe v jednom hrazení, a to ob jedno hrazení. Aby se eliminovaly ztráty krmení spadlého do podroštových prostor, je pod každým samokrmítkem položena interiérová deska.*

Více o nové technologii naleznete v Zemědělci č. 28.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *