Ještě lepší rozdružovač balíků

Rozdružovače Kverneland jsou už mnohým tuzemským zemědělcům dostatečně známy, vždyť v nedávné době přesáhl počet spokojených uživatelů v České republice již celou čtyřstovku. Jejich základem je celokovový zásobník – vana svařená ze silnostěnných profilů s hydraulicky sklopným zadním nakládacím čelem. Pole jednotlivých typů je možné volit nesené nebo tažené verze s objemem zásobníku 2, 3, 6 a nově 4,2 m3. A právě o zcela novém typu rozdružovače Kverneland 864 se můžete více dočíst v Zemědělci č. 11.

Dno zásobníku o objemu 4,2 m3 tvoří laťkový dopravník upevněný na dvou hydromotorem hnaných vysokopevnostních řetězech. Rychlost dopravníku je možné volit podle požadované dávky rozdružované hmoty přímo na ovládacím boxu z kabiny traktoru pomocí citlivého potenciometru se stupnicí rychlosti posuvu v rozmezí 1 až 10. Pod dopravníkem jsou do podlahy integrované dvě kluzné lišty z vysoce odolného PVC, které zaručují tichý chod vlastního dopravníku a vyšší životnost dna.

Čelo zásobníku tvoří jeden odmítací buben a pasivní protihrabice, které zabraňují zahlcení stroje. Po obvodu odmítacího bubnu je osazeno 25 řezacích žabek pro ideální natrhání/nařezání materiálu a jeho dopravu na metací kolo s lopatkami. „Je třeba podotknout, že vlastní průměr odmítacího bubnu je menší než u ostatních typů, čímž se zvětšil otvor pro množství dopravovaného materiálu do metací komory až o 25 procent,“ vysvětluje Vladimír Průcha, produktový manažer společnosti Kverneland Group Czech. „Velmi užitečným systémem zabraňujícím ucpání stroje před dosažením optimálních otáček metacího kola je technologie DFCS. Díky velice robustní konstrukci je možné tyto stroje použít i k zakrmování siláže, rozdružování slisovaných hranolových nebo kulatých balíků obilní či řepkové slámy, sena, konopí, jitrocele, lnu a senáže.“*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *