Mimi vítězkou na páté laktaci

Součástí tradičního jihočeského veletrhu Země živitelka bylo také předvádění a hodnocení holštýnských plemenic. Klání se zúčastnili skalní vystavovatelé – Zemědělská farma Rolnička Lipanovice a Zemědělské družstvo Vysočina Želiv. Příznivci holštýnského skotu se tak mohli v Českých Budějovicích potěšit sice početně nevelkou, ale zato kvalitní kolekcí holštýnských plemenic jednak při pravidelném předvádění, jednak při sobotní soutěžní přehlídce.

Hodnotitel Ing. Jaroslav Blatský z Českomoravské společnosti chovatelů zvolil šampiónkou zástupkyni Zemědělské farmy Lipanovice Mimi s číslem 479635/931 z plemenné kombinace Aloiso NEO-092 x Glen NXA-597, která se narodila 29. ledna 2013 a je tak již na páté laktaci. Za čtvrtou maximální přitom nadojila úctyhodných 12 203 kilogramů mléka.

Podle hodnotitele se jedná o plemenici s excelentní tělesnou stavbou a pevnou horní linií. „Vyniká také vemenem, na svůj věk je pevně upnuté, s velmi dobrou hloubkou i šířkou. Musím ocenit i její pohyb v kruhu,“ pochválil vítězku rozhodčí.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *