Mlékárenský výrobek roku 2019

Sedmnáctého ročníku soutěže o Mlékárenský výrobek roku se zúčastnilo rekordních 23 tuzemských výrobců, kteří do hodnocení přihlásili celkem 64 výrobků. Výrobky byly hodnoceny celkem v 11 kategoriích. Výsledky byly vyhlášeny 29. května na akci Oslava mléka v prostředí Národního zemědělského muzea v Praze.

Odborníci i veřejnost si takto připomněli Světový den mléka, který se z podnětu Mezinárodní mlékařské federace slaví každoročně již od roku 1957 a který připadá na 1. června. Záštitu nad letošní oslavou převzal ministr zemědělství Ing. Miroslav Toman, CSc.
Absolutním vítězem v letošní soutěži se stal čerstvý sýr Lučina Mini ze společnosti Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a. s., který získal 96,4 bodu z celkových 100 možných.
V soutěži o nejlepší novinku roku soutěžilo celkem 48 výrobků. Novinkou roku v mléčné řadě se stal Dip – řecký jogurt Limetka & Chilli z Polabských mlékáren, a. s., a v sýrové řadě si prvenství odnesl přírodní sýr Herold 12 měsíců ze společnosti Moravia Lacto, a. s.
Hlavní cenu médií získal Staročeský Jaroměřický tučný tvaroh od výrobce Jaroměřická mlékárna, a. s.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *