Monumentální starší plemeníci

Jedním z vrcholů přehlídky masného skotu v brněnském ringu byla soutěž býků masných plemen. Soudcování se ujali ředitel plemenné knihy Českého svazu chovatelů masného skotu Jan Kopecký spolu s inspektorem svazu pro Jižní Čechy Vítem Čepelákem.

Mezi plemeníky ve věku nad tři roky komisi nejvíce zaujal hereford Skovby Hanibal (HRF-454) chovatele a majitele Jana Machače z Chřibské. Plemeník se narodil 6. března 2012 po otci SMH Findus 39F a byl na farmu Jana Machače importován z Dánska. „Přestože má vzhledem ke svému věku a také povrchu předvadiště malinko zhoršenou mechaniku pohybu, jedná se o perfektního představitele plemene hereford, kterému se v našich podmínkách daří,“ zhodnotil vítěze Jan Kopecký.

Druhý mezi staršími býky skončil zástupce plemene aberdeen angus Mewil Black Star 45D (PAA-864) chovatele Miroslava Vráblíka z Trhových Svin a majitele Jaroslava Zítka z Pechovy Lhoty. Tento plemeník se narodil 13. prosince 2015 z kombinace HF EL Tigre 28U x Mewil Queen 27T. Mimo tohoto ocenění se v první den výstavy stal i národním vítězem ve své kategorii a rezervním šampiónem plemene.

Pomyslný bronz patřil letos mezi staršími býky plemeníkovi parthenaise jménem Nabab (ZPA-096) importovanému na Statek Lipka, a. s., Horní Bradlo. Tento býk se narodil 6. srpna 2017 po otci Gabion a o den dříve ovládl kategorii plemenných býků parthenaise.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *