Nejlepší vemeno z Chomutic

Na letošním chovatelském dnu v Chomuticích se představilo 13 jalovic a 28 krav z 12 zemědělských farem – AGRO Chomutice, a. s., – farmy Staré Smrkovice, Třtěnice a Donín, AGRO Slatiny a.s., Agrodružstvo KLAS Křičeň, Karsit Agro a. s., Montamilk, s. r. o., Kamenné Zboží, Farma Stříbrný, s. r. o., Radim, ZEPO Bělohrad, nováček ZEPO Bohuslavice, ZS Radim, a. s., ZS Svobodné, a. s. Na akci konané počátkem září vybíral hodnotitel Rostislav Škrabal také krávu s nejlepším vemenem

Ještě před vyhlášením šampiónky výstavy zvolil rozhodčí krávu s nejlépe utvářeným vemenem. Pro 23. ročník Primu se jí stala reprezentantka podniku Karsit Agro, a. s., s číslem 311805/952 po otci NEO-361 Mixer a otci matky NEA-979 Plato, která ve finále prvotelek získala bronz. „Opět rozhodovaly detaily, vemeno této krávy je perfektně upnuté, kapacitní, s dobře postavenými struky,“ ocenil ji Škrabal.

Nejlepším vodičem chovatelského dne se stal Karel Stříbrný mladší, který tak ke třem stříbrům přidal další cennou tekutou trofej z rukou profesionálního bonitéra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *