Nejlepší z Českých Budějovic

Poslední srpnovou sobotu se v českobudějovickém ringu představila zvířata plemene limousin v rámci třetí Jihočeské limousin show. Diváci měli možnost vidět 59 kusů, o jejichž umístění rozhodoval francouzský sudí Gilles Lequeux. Několikrát během svého vystoupení chovatele limousina pochválil za kvalitu předvedených zvířat a zdůraznil, že vybrat ty nejlepší na stupně vítězů pro něj nebylo lehké.

Jako první se v předvadišti prezentovala telata. Sudímu se nejvíce zalíbila Dita z Melče chovatelky a majitelky Jany Bystrianské z Melče. Plemenice po otci Huntershall Gladiator ZLM-292 a matce bezrohé Anastazii z Melče se narodila 17. prosince loňského roku a podle hodnotitele je excelentní. Ocenil na ní především korektní končetiny, šířku zádě a osvalení.

Na druhé příčce skončila Doris VFU chovatele a majitele VFU Brno, ŠZP Nový Jičín. Jalovička se narodila 1. prosince 2017 po otci Chatelan ZLM-650. Vyniká kompaktní hřbetní linií a úrovní osvalení.

Pomyslnou bronzovou medaili přiřkl Gilles Lequeux Darině z Prosíček chovatele a majitele Jaroslava Veláta z Dolních Prosíček. Jalovička se narodila 28. 11. 2017 z kombinace Gabin MN x Viktorie z Prosíček ET P. Podle sudího je velmi pěkná z hlediska kapacity a osvalení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *