Nejstarší kráva šampiónkou výstavy

V pátek se v areálu ve Třtěnicích uskutečnil již 23. ročník chovatelské akce Prim Chomutice, memoriál Ing. Ladislava Hátle. Za finanční podpory Královéhradeckého kraje akci uspořádaly společnost Chovservis, a. s., a Agro Chomutice. Plemenice ve třech kategoriích (jalovice, prvotelky a starší krávy) hodnotil jako tradičně bonitér Českomoravské společnosti chovatelů Rostislav Škrabal.

Po vyhlášení vítězek jednotlivých kategorií a krávy s nejlépe utvářeným vemenem následovalo samotné finále neboli volba šampiónky 23. Primu Chomutice. Ve finálovém kole se představilo šest plemenic, dvě z farmy Karla Stříbrného, tři z podniku Karsit Agro, a. s., a jedna z podniku Montamilk Kamenné Zboží.

Po poděkování za pozvání i perfektní přípravu krav pak rozhodčí vyřkl svůj verdikt: „Rozhodnutí nebylo jednoduché, ale nakonec jsem jako nejlepší plemenici dnešní výstavy vybral krávu na páté laktaci jménem Anežka, kterou přivezli z podniku Montamilk Kamenné Zboží. Je většího tělesného rámce, s vynikajícím mléčným charakterem, bezvadně utvářeným vemenem a suchými končetinami,“ pochválil ji sudí.

Dcera býka NXA-837 Gofast (otec matky NXA-553 Calano) s číslem 293612/921 se narodila 13. ledna 2011 a popáté otelila 19. května tohoto roku.*

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *