Nový monitor embryí dorazil na trh

Technologická firma, která se zaměřuje na zlepšení líhnivosti vajec, tvrdí, že vyvinula první monitor embryí schopný přímo identifikovat jejich fyziologický stav. Neinvazivní systém je umístěn v líhni a v reálném čase může rozpoznat vývojové stadium embrya, nebo to, zda je mrtvé nebo je vejce neoplozené.

Senzory sbírají fyziologické parametry embrya a k jejich analýze používají pokročilé algoritmy, a tak poskytují přesné údaje v reálném čase o stavu embrya.

Sedmý den jednadvacetidenního cyklu může senzor poskytnout přesné informace o předpokládaném vylíhnutí, mortalitě, infertilitě a dalších faktorech. Garantuje se tak zlepšení líhnivosti o 3–4 %.

Dokonce i nejlepší inkubátory – líhně mohou pouze sledovat, hodnotit i modifikovat faktory prostředí a omezit se pouze na péči o blaho embryí během celého cyklu. Až dosud byla vývojová fáze a stav embrya během cyklu líhnutí skutečná záhada. Senzor nabízí manažerům, majitelům a pracovníkům líhní křišťálově jasné pozorování embrya, poskytuje jim lepší kontrolu a zcela nový soubor informací, které dosud nebyly k dispozici.

Systém bude poprvé představen na mezinárodní výstavě IPPE Production & Processing Expo, která se koná 12.–14. února 2019 v Atlantě v Georgii.*

Zdroj: Poultry World, leden 2019

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *