Pátý jezdecký festival v Lysé

Tentokrát již popáté se během jarního veletrhu Zemědělec a Jaro s koňmi v Lysé nad Labem odehrávala od 21. do 25. března 2018 sportovní událost, Jezdecký festival. Během pěti dnů se jezdci a vozatajové utkali v pěti disciplínách a nechyběla ani tradiční sobotní večerní show. Program od středy až do pátku byl věnován parkurovému skákání, sobota drezuře a voltiži, neděle pak vozatajským soutěžím.

Pro parkurové jezdce i vozataje je festival každoročně vrcholem seriálu Zimního jezdeckého poháru, jehož základní kola proběhla od ledna do března v několika halách České republiky. V Lysé nad Labem se v závěru poháru odehrály dvojnásobně bodované finálové soutěže, které rozhodovaly o celkovém vítězi.

V pátek dopoledne se konaly nižší soutěže od stupně Z (ve třech soutěžích na překážkách od 100 do 115 centimetrů), později odpoledne pak dvoukolová Grand Prix Czech Equestrian Teamu s výškou překážek 130 a 140 centimetrů.

Dalšími skokovými soutěžemi třetího dne byly ty od stupně Z (100 cm) až po S* (125 cm). Právě v soutěži S* získal vítězství německý jezdec Manuel Prause s koněm Cocolott.

Na start Grand Prix Czech Equestrian Teamu se postavilo osmnáctičlenné pole. První kolo překonalo celkem sedm dvojic bezchybně a dalo se čekat, že mezi nimi se rozhodne o vítězi. Bezchybný výkon v druhém kole Miloslava Příhody se Silkannou s časem 50,97 sekundy stačil na třetí příčku konečného pořadí.

Německý zástupce Manuel Prause s koněm Cadillac jako první pokořil hranici 50 sekund. Jako poslední skákala v druhém kole Tereza Mücková s koněm Control Me Karsit a riskantní jízdu nakonec dokončila bezchybně a velice rychle s časem 48,75 sekundy, a tak se radovala z vítězství. Druhý tedy skončil Manuel Prause před Miloslavem Příhodou, čtvrtý s jedním trestným bodem za čas Jakub Novotný a Perry 1 a pětici uzavíral Jan Štětina a Celano s jednou chybou v prvním kole.

Na úplný závěr pátečního dne se pak uskutečnilo přátelské česko-rakouské klání v Pony-games.

V neděli proběhly soutěže vozatajů. Při finále Zimního jezdeckého poháru 2018 jednospřeží  zvítězil Dominik Brumovský s koněm Lotrando 3, druhé místo obsadila Michaela Lesáková a třetí Milan Dones.

Monika Pospíšilová vyhrála v kategorii hobby dvojspřeží s koňmi Sibela a Ges 1 a na dalším místě se objevil Vít Vlašic s koňmi Máňa a Nikola 13 a třetí třetí nejlepší byla Petra Mártonfiová s koňmi Efira-12 a Favory Efigia XII-19.

Předposlední bodem programu letošního Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem byla soutěž dvojspřeží. V ní si nejlépe poradil Petr Vlašic se svými koňmi Lord 34 a Bubin a získal i druhé místo, tentokrát s duem Arien 1 a Ferda 8. Pro třetí místo si dojel Petr Myslík, který předvedl koně Efira 12 a Favory Efigia XII-19.

V závěru Jezdeckého festivalu 2018 v Lysé nad Labem se uskutečnila soutěž čtyřspřeží.  Také v této kategorii zapřahal Petr Vlašic dvě čtyřky. Nejlépe se mu dařilo se čtveřicí koní Lord 34, Arien 1, Bubin a Ferda 8, se kterými zvítězil. Druhý skončil zástupce Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiří Nesvačil junior a trio uzavřel Josef Hrouda.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *