Přijďte obdivovat ušlechtilé koně

V sobotu 1. srpna se v Chuchle Areně Praha uskuteční XXVIII. Národní přehlídka koní plemene shagya arab. Seznámíte se s plemenem koní, které je v Evropě chováno už od dob Rakouska-Uherska. Vstup je zdarma.

Shagya arab je speciální čistokrevné arabské plemeno. Přes vysoký genetický podíl arabského plnokrevníka se od běžného typu tohoto plemene musí výrazně lišit větší velikostí, rámcem a sílou kostí. Na mezinárodní úrovni čistokrevné plemenitby představuje další rozvoj chovu arabského plemene rakousko-uherských hřebčínů. Chovným cílem je ušlechtilý arabský kůň, většího rámce, který pro svoji jezditelnost, temperament, charakterové vlastnosti a zdraví je vhodný pro všechny druhy jezdeckého sportu a je dobře využitelný i pro distanční jízdy a do zápřahu.

Chov koní plemene shagya arab u nás je řízen spolkem Svazu chovatelů Shagya Araba v České republice, z. s., který vede pro všechny příslušníky plemene shagya arab v České republice jednotnou plemennou knihu. Svaz byl založen v roce 1993, v současné době je jeho členy více než šest desítek chovatelů.

PROGRAM

 • 8:00 hodin
  Distanční cvalový trénink koní plemene shagya arab
 • 9:30 –11:30 hodin
  Přehlídka mladých koní: šampionát mladý hřebec, šampionát mladá klisna
 • 11.30 -12.30 hodin
  Doprovodný program
 • 12:30 -16:00 hodin
  Přehlídka plemenných koní: šampionát starších hřebců, šampionát starších klisen
  Přehlídku zakončí výběr šampiona a rezervního šampiona přehlídky ze čtyř koní, kteří zvítězili v jednotlivých šampionátech
 • 16:00 hodin
  Start Hobby vytrvalostního závodu na 20 km
 • 19:00 hodin
  Vyhlášení závodu
 • *

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *