Pro efektivní výkrm prasat

Farmy prasat se koncentrují, počty zvířat rostou a zároveň je k dispozici méně pracovníků. Trendem poslední doby, jsou sortovací zařízení na prasata. Jedním z prezentovaných exponátů výstavy Animal Tech byla třídicí smyčka pro výkrm prasat Nedap PorkTuner, která selektuje zvířata podle aktuální hmotnosti.

„Farmy prasat se koncentrují, počty zvířat rostou a zároveň je k dispozici méně pracovníků. Trendem jsou tedy větší skupiny. Dodávka optimálních zvířat na porážku z velkých skupin je časově i pracovně náročná a vyčerpávající. Díky selekčnímu zařízení Nedap PorkTuner, kterou dodává naše firma také pod označením Velos Sorting, mohou být zvířata ve skupině rozdělena. Pak lze uskutečnit automatické dodávky s požadovanou hmotností i z velké skupiny a v požadované době. Integrovaná prognóza růstu navíc předpovídá, když je možné očekávat další vyskladnění.

Kromě toho lze prasata podle aktuální hmotnosti vykrmovat dvěma druhy krmných směsí – jednou koncentrovanější pro jedince s nižší hmotností a druhou méně koncentrovanou. Při každém průchodu se zvíře zváží a je vypuštěno buď k prvnímu, nebo druhému krmnému žlabu. Lze také vytřídit jedince s významnou podváhou,“ představil ve stručnosti možnosti zařízení František Kolář a dodal, že výrobce již produkuje druhou zdokonalenou generaci těchto selekčních branek, kde se poučil z předchozích chyb.

PorkTuner je vhodný nejen pro nové stáje, ale také pro revitalizaci starých budov. Díky odstranění řady žlabů, přepážek a přístupových chodeb umožňuje mnohem účinnější využití staré budovy. Zařízení je možné díky internetu propojit s počítačem či mobilním telefonem, ať už je obsluha kdekoli.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *