Pro živočišnou výrobu

Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i. (VÚŽV, v. v. i.) se řadí mezi veřejné výzkumné instituce, zřízené Ministerstvem zemědělství. Od svého vzniku v roce 1951 působí v oboru zootechnického výzkumu, v oborech biologických a biotechnologických základů živočišné výroby. Hlavní náplní činnosti VÚŽV, v. v. i., je základní a aplikovaný výzkum v oblastech genetiky a šlechtění zvířat, reprodukce, výživy, kvality živočišných produktů, etologie, technologií chovů, managementu stád a ekonomiky výroby.

V návaznosti na vědeckou a výzkumnou činnost se výzkumný ústav věnuje expertním, poradenským, pedagogickým a informačním aktivitám. V oblasti výchovy a osvěty se zaměřuje na odborné vzdělávání pro předškolní zařízení, základní, odborné a vysoké školy až po univerzitu třetího věku.

Výzkumný ústav živočišné výroby byl jedním z organizátorů akce Příběh potravin – Věda na polích a ve stájích v pražské Uhříněvsi. Na farmě v Netlukách se školáci mohli dozvědět například podrobnosti o výživě krav či prasat, jednotlivých plemenech hospodářských zvířat a také o technice, která je v zemědělství nezbytná.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *