Ptačí akrobaté bavili návštěvníky Exotiky

Již po jedenácté se na výstavišti v Lysé nad Labem uspořádala celostátní výstava exotické fauny a flóry. Ani tentokrát nechyběly expozice s velkými i malými papoušky, drobnými exoty, okrasnými bažanty a kachničkami, tropickými druhy ryb, obojživelníky, plazy a drobnými savci. Letošním lákadlem pro návštěvníky byli jednak osvědčení krotcí lvi, jednak mládě servala stepního a ochočení arové a kakaduové.

Kromě toho samozřejmě nechyběly soutěžní expozice s drobnými exoty, kanáry a pěnkavovitými ptáky a jejich kříženci, stejně jako s malými papoušky, v rámci druhého Polabského derby také agapornisy a u příležitosti klubové výstavy Českého klubu chovatelů korel i s australskými papoušky rodu Nymphicus.
Jak se již stalo zvykem, populární výstavě dominovali ptáci. V hale C to byli zejména papoušci, a to jak australští kakaduové, tak jihoameričtí arové či aratingové nebo žakové šedí z afrického kontinentu. Exotikou ornitofaunu v nové hale dále doplnily například jihoamerické drápkaté opičky tamaríni a madagaskarští lemurové či již zmiňovaní lvi.
V hale B se prezentovali chovatelé bažantů, prostor tu však našli i teraristé a akvaristé. Nádrže s velkými i jedovatými hady, či se známými i méně známými druhy ještěrů a želv, ale například i se sladkovodními rejnoky obdivovali malí i velcí návštěvníci.

V hale A2 byla jednak expozice okrasných pěvců, jednak uváděné bodované kolekce malých papoušků a drobných exotů. Chovatelští nadšenci mohli i letos obdivovat rajku královskou – endemitní druh rajky ze souostroví v Oceánii. Asi šestnácticentimetroví samečci se svou červenou hlavičkou, černým proužkem na krku, bílým bříškem a červenými křídly nápadně odlišují od šedohnědých samiček, které mají se svými protějšky jen stejně zbarvené modré nohy.*
Více se dočtete v týdeníku Zemědělec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *