Putovní pohár doputoval do Radešínské Svratky

I letos se pravidelně v tomto adventním čase konal odborný seminář Svazu chovatelů českého strakatého skotu spojený s vyhlášením vítězů soutěže šlechtitelských chovů českého strakatého plemene. Již potřetí za sebou vyhrál podnik PROAGRO Radešínská Svratka, a. s. Velký putovní pohár tedy zůstává v rukou chovatelů z Radešínské Svratky a napřesrok bude vyroben úplně nový.

Kritéria pro vstup mezi nejlepší šlechtitelské chovy v letošním roce splnilo 42 chovatelů. Body jsou udělovány mimo jiné za produkci tuku a bílkovin, produkci plemenných býků, vítězství na výstavách apod.

Třetí místo se ziskem 202,1 bodu obsadila Zemědělská a. s. Horní Bradlo. Její silnou stránkou je produkce tuku a bílkovin, velmi dobré mezidobí a velkým množstvím plemenných býků.

Stříbro si z hotelu Skalský dvůr odvezly zootechničky z Kamene. VOD se sídlem v Kámeně vyniká skvělými výsledky na výstavách, velmi dobrou produkcí složek i kvalitním osvalením prvotelek. Počet získaných bodů 206,3.

Zlato již třetí rok po sobě získala akciová společnost PROAGRO Radešínská Svratka, a to zejména díky skvělému mezidobí, hodně bodům z výstav, produkcí plemenných býků a velmi dobrou produkcí tuku a bílkovin.  Celkem podnik soutěž vyhrál již čtyřikrát. Letošní bodový zisk byl 242,9, takže šlo o vítězství s velkým náskokem.*

Generálním partnerem tohoto ročníku byla společnost Tekro, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *