Software vás naučí odchovat telata

Výsledkem partnerství mezi společností MSD Santé Animale a dalšími hráči v oblasti zdraví telat je platforma Veaucation, která získala cenu za inovaci na letošním veletrhu Sommet de l´Elevage v kategorii služeb. Veaucation je zábavný a vzdělávací program na téma správný odchov telat, dostupný na platformě www.veaucation.fr zatím jen francouzsky.

Partnery MSD Santé Animale při tvorbě softwaru byly Zemědělská komora Pays de Loire – Institut pro chov hospodářských zvířat, Národní společnost veterinárních a technických skupin – Národní veterinární škola Alfor, Národní veterinární škola v Toulouse a VetAgroSup – Národní veterinární škola v Lyonu.

Cílem programu je zlepšit chovatelské postupy tak, že prostřednictvím hry farmáři lépe porozumí odchovu a to bude mít výraznější dopad na zlepšení výsledků chovu. Může se hrát na počítači, smartphonu nebo tabletu. Hra funguje režimem kvízu, takže se dá využít například i pro školení chovatelů, ale také techniků, studentů zemědělství nebo veterinárních lékařů. Otázky se týkají oblastí ustájení a biologické bezpečnosti, krmiva a vody, monitorování. Na zhruba 750 otázkách si chovatelé ověří své znalosti nebo se dozvědí o odchovu telat více.*

Celý článek ve speciální příloze NCH 12/2019 Smart Farming.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *