SPACE 2020 se ruší

Z důvodu krize vzniklé v souvislosti s pandemií covid-19, nebude se v plánovaném terminu konat velký evropský veletrh SPACE 2020. Původně měl proběhnout mezi 15. a 18. září v Rennes ve Francii. Vzhledem k nejisté situaci, kdy se můžetaké uzavření hranic prodloužit na několik měsíců, věří organizátoři veletrhu, že jejich rozhodnutí bylo důležité pro vystavovatele i návštěvníky.

Kontroly možného šíření nákazy budou pokračovat pravděpodobně až do září a bylo by tak nemožné vyhovět všem zdravotním požadavkům vzhledem k vysokému počtu návštěvníků a vystavovatelů. Zvládnout lékařské prohlídky a dodržování vzdálenosti mezi lidmi by bylo extrémně obtížné. Během veletrhu se konají konference a semináře i recepce, lidé se scházejí v restauracích. Každý rok se na výstavišti v Rennes shromáždí více než 1400 vystavovatelů a třetina z nich bývá z jiných zemí než je Francie a také a více než 100 000 návštěvníků včetně minimálně 14 000 ze 120 jiných zemí. Navíc tato akce běžně dodává 91 miliónů eur (98,9 miliónu dolarů) do místní ekonomiky.

Nyní je již jasné, že by mezinárodní účastníci veletrhu nemohli přijet kvůli celosvětovému omezení dopravy. S ohledem na tuto nejistou situaci se organizátoři rozhodli sevyhnout i finančnímu riziku konání výstavy v omezeném formátu.

SPACE je hojně navštěvovaná událost celého zemědělského sektoru. Požadavky na bezpečnost potravin znamenají i růst zájmu o domácí zemědělství. Proto je nutné i z pohledu spotřebitelů se vyhnout všem možným rizikům.

Organizátoři veletrhu SPACE se těší na své návštěvníky příští rok, 14.–17. září 2021 na výstavišti v Rennes ve Franci.

Podle tiskové zprávy SPACE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *