Společnost DeLaval představila robotický přihrnovač krmiva

V rámci celosvětové prezentace společnost DeLaval představila své novinky určené chovatelům dojeného skotu také v České republice. Asi na osmdesát zájemců mělo 27. června možnost vidět v Agrosalonu Šedivec akciové společnosti Klas inovovaný systém robotického dojení čtvrté generace VMS V300, ale i robotický přihrnovač krmiva OptiDuo.

Společnost DeLaval je sice světovou jedničkou v oblasti dojicího zařízení, nabízí však i jiná řešení, která chovatelům mléčného skotu pomáhají šetřit čas a zefektivňovat produkci. Patří k nim například i prezentovaný nový robotický přihrnovač krmiva OptiDuo, který krmivo založené na krmném stole nejen přihrnuje, ale současně i promíchává, aniž by došlo k porušení struktury řezanky objemného krmiva. Promícháním krmné dávky se dociluje zvýšení příjmu sušiny krmiva a při minimální separaci krmení se snižuje množství zbytků, což se pozitivně odráží ve výši produkce, ale i úspoře času.
Robotický přihrnovač krmiva OptiDuo se automaticky spouští, pojíždí a vrací se k nabíjecí stanici. Díky vestavěným pokročilým čidlům se zastavuje před každou překážkou, po jejím odstranění se vrací do automatického režimu.
„Zařízení DeLaval OptiDuo lze naprogramovat na nepřetržitý provoz, čímž lze zajistit nepřetržitý přístup krav k čerstvému krmivu. O rovnoměrné přihrnování krmiva se stará dvojité spirálové rotační ústrojí, které nenaruší vlákninu objemné píce. Dokáže automaticky pracovat s různým množstvím i typy krmiva, ať už se jedná o TMR, slámu, seno nebo čerstvou píci. DeLaval OptiDuo lze dodatečně vybavit také dávkovačem na koncentrované krmivo. Přihrnovač je možné používat v různých provozních podmínkách, například i ve stájích s pětiprocentním spádem nebo s různou šířkou krmných chodeb. Další výhodou zařízení OptiDuo je nenáročná údržba, bez potřeby mazání. Jen několik částí, jako například pryžový lem, pokud příliš ztvrdne, či nabíjecí kolíky, které při deseti chodech denně bez problémů vydrží 710 dní, je nutné vyměňovat. Zařízení je také dostupné v programu DeLaval InService, což je řešení, které zajišťuje dostupnost servisu, spotřebního zboží, poradenství a všeho ostatního,“ uvedl ve své prezentaci obchodní a technický manažer společnosti DeLaval, s.r.o., Ing. Jaromír Bubík.
Více se dočtete v srpnovém čísle časopisu Náš chov*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *