Archiv pro štítek: aberdeen angus

Filtr

Sušené hovězí maso – biopotravina roku 2020

Ve dvacátém ročníku soutěže Česká biopotravina je rozhodnuto. Celkovým vítězem se stalo sušené hovězí maso z Mitrovského dvora na Vysočině. Mezi dalšími oceněnými je kolekce bylinných čajů nebo lahůdková chilli pasta. O titul letos bojovalo 150 biopotravin a biovín. Soutěž určenou tuzemským producentům biopotravin pořádá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců.

Kategorie: maso

Nejlepší anguské mládí

Plemeno aberdeen angus patří v ČR mezi nejvíce zastoupená plemena masného skotu. Odpovídá tomu také hojná účast v soutěžích na celostátní úrovni. Plemeno zahajovalo svým šampionátem první den národní výstavy

Kategorie: Masný skot

3. jihočeská angus show – šampion show, nejlepší chovatelská skupina

Letošní v pořadí již třetí národní soutěže chovatelů plemen aberdeen angus v Českých Budějovicích se zúčastnila téměř sedmdesátka zvířat z nejlepších českých a moravských chovů. Podmínkou hodnocení bylo předvedení zvířat na ohlávce. Rozhodčím byl zkušený chovatel masného skotu, zejména blondů, ale také dřívější ředitel Svazu chovatelů masného skotu Karel Šeba....

Kategorie: Masný skot

3. jihočeská angus show – starší krávy

O prestižní titul nejlepší anguská kráva roku neboli národní vítězka 2016 se v pátek 26. srpna utkalo 13 plemenic, většinou také se svými telaty. Některé z nich již měly za sebou devět otelení a exteriérově stále měly co ukázat. To je také jedna z předností plemene angus.

Kategorie: Masný skot

Letošní Země živitelka je pro chovatele

Již 43. ročník populárního agrosalonu se uskuteční v termínu 25. až 30. 8 na výstavišti v Českých Budějovicích. Slavnostní zahájení výstavy bude za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana a dalších představitelů státu ve čtvrtek 25. srpna v deset hodin v Pivovarské zahradě.

Kategorie: Výstava