Archiv pro štítek: Země živitelka 2017

Filtr

Země živitelka 2017

Letos se pod novým vedením otevřelo budějovické výstaviště pro návštěvníky Země živitelky již po čtyřicáté čtvrté. Organizačně to sice zpočátku trochu skřípalo, nicméně počasí přálo, návštěvníci byli spokojeni a účast byla podle statistiky pořadatelů rekordní.

Kategorie: Ovce a kozy

Ministři Zambie na Živitelce

Výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích navštívila i delegace ze Zambie reprezentovaná hned dvěma ministry zemědělství. Ministrem pro rybářství a živočišnou výrobu je Michael Z. J. Katambo, MP. Rostlinnou výrobu má v Zambii pod palcem něžné pohlaví – ministryně zemědělství pro rostlinnou výrobu se jmenuje Dora Siliya, MP.

Kategorie: Drobnochovy, Ovce a kozy

Upnuté a kapacitní, to je vítězné vemeno

V rámci veletrhu Země živitelka se v českobudějovickém ringu bojovalo i o nejlepší holštýnské vemeno. Podle sudího Ing. Jaroslava Blatského z Českomoravské společnosti chovatelů přijela na výstavu vyrovnaná skupina holštýnských plemenic. Nejlepší mléčnou žlázou však mohla zabodovat jen jedna.

Kategorie: Dojený skot, Výstava

Vítězka je z vysočiny

Podle předběžných údajů rekordní ročník výstavy Země živitelka 2017 přilákal do Českých Budějovic i milovníky holštýnského skotu. Ti se mohli potěšit sice početně nevelkou, ale zato kvalitní kolekcí holštýnských plemenic jednak při pravidelném předvádění, jednak při sobotní soutěžní přehlídce.

Kategorie: Dojený skot, Výstava

Šampionát zwartbles vyhrál Ztepl

V rámci veletrhu Země živitelka se konal také čtvrtý šampionát beranů plemene zwartbles. Do souboje přihlásili tři chovatelé celkem pět beranů různého věku. Přehlídkou provázel Ing. Martin Hošek, člen Svazu chovatelů ovcí a koz a pedagog na Mendelově univerzitě v Brně. Plemeníky hodnotila komise členů Svazu chovatelů ovcí a koz...

Kategorie: Ovce a kozy