Vložil
Kategorie:
Dojený skot
Štítky:

SZIF začíná vyplácet dotaci na dojnice

10. prosince 2020 - Státní zemědělský a intervenční fond začíná vyplácet dotaci na dojnice, mezi chovatele rozdělí přes 1,4 mld. korun.

Chov dojných krav spadá pod dobrovolnou podporu vázanou na produkci (VCS).  Ta se zaměřuje na citlivé sektory, které se potýkají s nějakými obtížemi. Jsou ale zároveň důležité z hospodářských, sociálních nebo jiných důvodů. O Podporu na chov krávy chované v systému s tržní produkcí mléka si letos požádalo 1786 žadatelů.   Výše letošní sazby je

4 012,83 korun na VDJ, loni dostali zemědělci o něco méně – 3730,40.

Pro  výplatu uvedené podpory je nezbytné, aby rozhodnutí nabylo právní moci. Žadatelé se mohou pro urychlení výplat vzdát práva na odvolání. To je možné provést prostřednictvím Portálu farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“, který je na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost.

SZIF  letos zasílá rozhodnutí o poskytnutí dotace primárně do datových schránek, nebo na Portál farmáře. Pouze v případě, že žadatel nemá datovou schránku, ani přístup k účtu na Portálu farmáře, doručí mu rozhodnutí pošta.

Žadatelé o přístup do Portálu farmáře SZIF/eAgri najdou potřebné informace na https://www.szif.cz/cs/faq. V případě dotazů je možné se obrátit na infolinku SZIF 222 871 871 nebo také zaslat otázky e-mailem info@szif.cz.

Podle tiskové zprávy.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *