V Clermont Ferrand se bude opět soutěžit o zlatý exponát

Na veletrhu Sommet de l´élevage se mohli, jako každoročně, vystavovatelé přihlásit se svými výrobky do soutěže o zlaté medaile Sommet d´Or. Jejich výrobky musí být inovativní a musí splňovat určité požadavky. Každý vystavovatel může přihlásit jeden nebo i více produktů, ale musí jít o technickou nebo technologickou inovaci, nový materiál či službu.

Rozdělí se maximálně 12 zlatých medailí mezi exponáty v následujících kategoriích:
Zemědělská technika – mechanizace (traktory, kombajny, zařízení na silážování, zřízení pro výrobu krmiva jejich distribuci, mechanizace pro setí, hnojení, zpracování půdy, pneumatiky, přívěsy, manipulační zařízení sklady).

 

Vybavení pro zemědělství (budovy, zařízení staveb, zařízení pro výrobu krmiv a jejich skladování, zařízení na dojení, skladování a zpracování mléka).
Spotřební materiál pro hospodářská zvířata (krmiva, minerální látky, veterinární přípravky, hygiena, genetika, hnojiva, pesticidy, semena).
Služby (výpočetní technika, IT, management, účetnictví, právo, banky, pojišťovny a další organizace).

 

Odborná porota zvolí vítěze, jehož inovace mohou splnit specifické potřeby zemědělců. Pro vystavovatele je to jedinečná příležitost vystavit nové produkty před specializovaným odborným tiskem a profesionály v oboru.

 

Letos se přihlásili tito vystavovatelé:

 

Mechanizace

 

Siloking Wireless- Kverneland Groupe Francie SAS

 

Jde o bezdrátový hydroelektrický systém vážení se spojením mezi terminály a míchací nádrží. Tento systém řídí všechny hydraulické funkce stroje i vážení, sníží se se vystupování z kabiny krmného vozu a chovatel tak ušetří čas na míchání směsi a šetří na palivu, přestože se zvýší kvalita zamíchání surovin do krmené dávky.

 

C-Kator 32 – Lucas G. SAS

 

Je to rozdružovač slámy, kzerý jí umí řezat na různou délku a foukat je do boxů či stáje. Chovatel si vybere délku slámy podle typu a kvality lože, jehož chce dosáhnout.  Balík slámy se vkládá do vodorovného mechanického oddělovače pak do mobilní ostré komory. Tento vynález má ochrannou známku.

 

Cacqu-net – Cacquevel

 

Produkt se používá pro čistění stlaných stájí pro skot i kachny či kuřata. Lehce a snadno se používá, má tři kola, a dá se tak využít i v malých nebo úzkých stavbách. Jeho originalita spočívá ve vyklizení a vyfoukání slámy naráz. Je vybaven rotujícím kartáčem, má pásy na vyčištění podlah a pracuje bez víření prachu.

 

 

 

Vybavení

 

Vyhrnovač kejdy – Deltex

 

Po dvaceti letech výzkumu a vývoje, předvádí Deltex vyhrnovací drát, který se používá ve stájích pro skot a je  a je prvním nemetalickým drátem na světě, který má určité mechanické, chemické a fyzikální výhody. Je zvlášť odolný vůči tvrdým podmínkám. Drát je napnutý na 0,4% a ž 0,8% své délky, je pružný a vydrží až dvacet let i při teplotách od –40 °C do +70 °C. Cena tohoto drátu je 2,5 krát nižší než nerezového ocelového drátu.

 

HP sloupky k oplocení – Hyéres-Profilés

 

Tyto podpěry jsou vyráběny extruzí, používá se jen recyklované PVC a tetrapak krabice. Profily, průřezy  a rozmanité délky představují nepopiratelné výhody ve  srovnání s dřevěnými sloupky. Jsou odolné vůči plísni, a jsou přizpůsobeny i do vlhkých podmínek. Jejich pevnost je dána vnitřní křížovou výztuhou a jejich ohebnost jim brání vyviklat se ze země, i když jsou vystaveny tlaku. Jsou dokonale izolované bez použití izolace. Chytrý systém hranatých podpěr udrží oplocení nahoře a usnadňuje údržbu podél potoků bez nutnosti investovat další práci.

 

Zvedák krav, Up cow – Ets Lebreton

 

Exponát je určen pro slabá zvířata, jde o postroj pro dopravu nebo udržení a omezení skotu bez rizika zranění.

 

Má tvar písmene X, aby se přizpůsobil morfologii zvířetem, aby se netlačilo na trávicí trakt. Zařízení je vyrobeno z ohebné PVC plachtoviny a pásů, které garantují dobré rozložení váhy zvířete.

 

Lifestar, automatizovaná distribuce mléka – Urban GmbH&Co.KG

 

Automatizovaný distributor mléka je kontrolovaný počítačem a zajišťuje nutné množství teplého mléka míchacího. 

 

Telata mohou pít z cucáku kdykoliv si přejí.  Mléko se v okruhu udržuje teplé a v pravidelných intervalech  se ohřívá. Tímto systémem rozvinutým německou firmou Urban, se mohou krmit telata automaticky dokonce i v individuálních boxech.

 

 

 

Materiál

 

Metoda jedenkrát denně – Bonilait Proteines

 

Počínaje třetím dnem je mléčná krmná směs distribuována jednou denně do jednoho z denních krmení a promíchává se s plnotučným mlékem nebo mléčnou náhražkou.

 

Pro chovatele, kteří krmí jejich telata sušeným mlékem, tato technika opravdu ušetří čas a dosáhne se stejného tempa růstu, jako kdyby se dávka rozdělovala dvakrát a nižšími náklady na krmení. Tři roky testů ve spolupráci s technickými instituty tyto výsledky potvrdily.

 

 

 

Služby

 

Résinit Cargo – Résin’it

 

Společnosti  Résin’it z Auvergne a SOPAP vyvinuly klíčovou službu pro dopravu skotu – podlahový povrch složený z komplexu polyuretanové pryskyřice, písku a kaučuku. Společnost pracuje spolu s obchodem přes nabídku po doručení, přípravu a aplikaci. Příprava povrchu zabere 72 hodin. Tento povlak snižuje riziko uklouznutí í během dopravy skotu. Také odolá dezinfekčním a čisticím prostředkům.

 

 

 

Oviscope® – MSD

 

Oviscope je nástroj pro prognózu správného managementu pro zdraví stáda ovcí. Byl povolen Francouzskou národní agenturou pro veterinární lékařství a instalovaný přímo v chovu.  Chovatel se pomocí monitoru může rozhodnout  ke zdravotnímu zásahu.  Vypadá jako pevný laminovaný panel o rozměrech 1,20 m na délku a 0,7 m na výšku a vybavený s číselníkem a všechny zdravotní zásahy i situace ve stádě jsou přímo zobrazené.

 

 

 

Eco-spreading – Vetagro-Sup

 

Eco-spreading je dobrovolný přístup kontroly aplikátoru organických hnojiv, kapalin a pevných látek. Ve schválené směrnici je osm bodů kontroly kvality i kvantitativní vybavení. Odběr vzorku do testovací lavičky je důležité pro snížení vlivu a životní prostředí a optimalizovat použití faremních produktů pro hnojení. Eco-spreading má environmentální certifikát. Environmentální certifikace slučuje několikaleté úsilí mnoha výrobců přístrojů pro zlepšení distribuce, preciznosti a snadnosti používání. Brzy budou dostupné webové stránky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *