Vedlejší produkty s vysokou kvalitou

Společnost Mráz Agro CZ, s. r. o., je na trhu už 23 let. Její zakladatel Vladimír Mráz přišel v roce 1996 s myšlenkou využít pro výživu zvířat vedlejší produkty z potravinářského sektoru. Dnes má společnost pobočky po celé České republice a věnuje se celé řadě dalších činností. Stěžejní ale zůstává výživa zvířat s využitím vedlejších produktů.

Právě toto téma zaznělo na semináři s názvem Otázky současného zemědělství a krmivářství aneb Budoucnost vychází z minulosti. Akce se konala v Českých Budějovicích v rámci mezinárodního veletrhu Země živitelka.

Jako první vystoupil Mgr. Vladimír Mráz mladší, který přítomným představili společnost. Zájmem společnosti je, vytvářet harmonický ekosystém lidí, zvířat i přírody a při využití vedlejších produktů potravinářství a navázat tak na staré lidové tradice, které znali již naši prarodiče. Hlavní aktivity společnosti se podle Mgr. Vladimíra Mráze dají rozdělit do čtyř skupin: dodávky čerstvého pivovarského mláta, suchá krmiva, zemědělské komodity a škroby. Roční objem obchodovaného pivovarského mláta v nejsilnějším roce činil až 280 000 tun, nativních pivovarských kvasnic se prodá 150 000 hektolitrů a více než 7000 tun sladařských produktů.

Firma Mráz Agro CZ patří do skupiny Mráz Agro, ve které jsou také například Mráz Agro SK, s. r. o., působící na Slovensku nebo Mráz zemědělská společnost, zabývající se tradiční prvovýrobou.

Společnost spolupracuje s vědeckými institucemi, například s Výzkumným ústavem živočišné výroby, v. v. i., v Praze-Uhříněvsi. Podporuje vzdělávání na středních i vysokých školách. Je také častým účastníkem chovatelských akcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *