Veletrh SPACE se konal on-line

Stejně jako mnoho jiných akcí i pravidelný zářijový mezinárodní veletrh SPACE, na který se do francouzského Rennes pravidelně sjížděly desetitisíce návštěvníků, se kvůli koronaviru uskutečnil pouze virtuálně. Součást této události byly rozmanité přednášky a workshopy, zájemci nepřišli ani o tradiční udělování cen za inovace, jenž se konalo už po pětadvacáté.

Celkem odborná komise vyznamenala oceněním Innov’Space 26 exponátů, z nichž jeden získal tři hvězdičky, osm exponátů bylo oceněno dvěma hvězdičkami a 17 jednou hvězdičkou.

Společnost Orvia před 25 lety identifikovala specifický fenotyp vyplývající z přirozených mechanismů evoluce druhů. Ve fázi vylíhnutí si Orvia nechala patentovat kachní hybridy, jejichž pohlaví je identifikováno podle barvy jejich očí, červené u samic a černé u samců.

Společnost Orvia provádí od roku 2010 výzkum in-ovo pohlaví u hybridů na základě tohoto specifického sexuálního dimorfismu. Tento výzkum vedl společnost k přístroji SOC, který umožňuje rozlišovat samce a samice podle barvy očí embrya, a to v rané fázi. Tento neinvazivní postup je spolehlivý, rychlý a zcela zachovává integritu samotného vajíčka. Inovace SOC využívá nejnovější pokročilé optické technologie. K dosažení 95% míry spolehlivosti bylo zapotřebí několik let testování. Tento exponát získal v letošním roce jako jediný nejvyšší ocenění za inovace.

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *