Nejlepší mléčná žláza z AGRA Březnice

Součástí letošního veletrhu Země živitelka byla také přehlídka českého strakatého skotu. Toto plemeno posuzoval v Českých Budějovicích Luboš Novák, zootechnik podniku ZD Krásná Hora nad Vltavou. Ještě před vyhlášením finálového rozhodnutí zvolil Luboš Novák plemenici s nejlepším vemenem. Podle jeho názoru se nejlepší mléčnou žlázou mohla v ten den pyšnit prvotelka z podniku AGRA Březnice po otci Mesias HG-393 (otec matky Buss MOR-117), která se narodila 11. prosince 2015 a je na druhé laktaci.

„Její vemeno je výborně připnuté na spodinu břišní, s perfektním závěsným vazem a velmi dobře postavenými struky,“ pochválil ji Luboš Novák.

AGRA Březnice, a. s., hospodaří v oblasti Bechyňska na rozloze 2625 ha zemědělské půdy, z toho 2160 ha orné. Rostlinná výroba je zaměřena na výrobu obilí, řepky, kukuřice a pícnin.

Chová 1400 kusů skotu, z toho 430 krav plemene české strakaté. Průměrná užitkovost je na úrovni 7528 kilogramů mléka, 4,16 % tuku a 3,52 % bílkovin. Podnik je znám jako šlechtitelský chov, je zde 18 matek býků. Z chovu pocházejí významní plemeníci Frontmen, Gladis, Glorie, Joska a Mesias.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *