Více praxe do škol? Ale ano.

Budoucí odborníci na výživu a chov hospodářských zvířat mají možnost se blíže seznámit s programy, které jsou v praxi aktuálně používané.

Jak publikovali nedávno v denním tisku, odborné školy aktuálně trpí kritickým nedostatkem učitelů. Ministerstvo školství proto nyní chce do výuky zapojit více odborníků z praxe a připravuje novelu zákona, která má středním odborným školám angažování těchto vyučujících usnadnit.

To má Mendelova univerzita v Brně již dávno vyřešeno. Například pro výuku budoucích specialistů na výživu hospodářských zvířat se stalo běžné, že část hodin odpřednáší a prakticky odučí odborníci z firem zabývajících se výživou zvířat.

Jedním z odborníků je Ing. Dušan Kořínek, Ph.D., ze společnosti Schaumann ČR, s. r. o.  V rámci programu PRAXE DO ŠKOL se snaží studentům v několika hodinách zpřístupnit optimalizaci krmných dávek v programu Taurinut. Studenti mají možnost se k programu on-line připojit přes internet odkudkoli. Možnost využívat profesionální software je jim poskytnuta zdarma zhruba na rok nebo i déle – podle doby jejich projeveného zájmu.

„Spočteme společně smysluplné a v praxi fungující krmné dávky pro všechny kategorie skotu. První vyučovací hodiny vede odborník firmy Schaumann, dále již pracují studenti pod vedením svým profesorů, představil náplň vyučování Dušan Kořínek a dodal, že to není pouze Mendelova univerzita, kde se praxe do škol praktikuje. Program optimalizace krmných dávek Taurinut a program pro management chovu skotu Mooml se prakticky vyučuje také na středních zemědělských školách – tam, kde se o tuto službu přihlásí.

V době nedostatku kvalifikovaných pracovních sil tak firma připravuje dobrou půdu pro budoucí spolupracovníky a zaměstnance, takže výhody ze spolupráce čerpají obě strany – tak to má být.*

Ukázka z jedné vysokoškolské hodiny na Mendelu v Brně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *