First Bovet ET (ITI-213)

Výběry v době koronaviru zahájeny

První odchovnou, kde proběhly výběry býků masných plemen v nouzovém režimu, byla moravská OPB Skály Benešov. V úterý se výběrové komisi představilo celkem 33 býků převážně plemen charolais a limousin, k vidění byli i býci piemontese, blonde d’Aquitaine a jeden zástupce plemene uckermärker.

Výběry býků plemene masný simentál se uskutečnily ve středu minulého týdne také na OPB Skály Benešov. Nejvíce bodů (83) celkově získali shodně homozygotně bezrohý Fabio z Libochové PP (ISI-485) a syn dánského býka Lykke le Mans PP (ZMS-602) Frame z Nové Vody P (ISI-482).

Odchovna plemenných býků v Kundraticích předvedla k výběrům deset masných simentálů, osm býků plemene charolais a dva plemene aberdeen angus. Nejvíce bodů od komise získal býk Frodo od Bílého domu P s registrem ISI-515.

Na odchovně v Osíku se předvedlo pět desítek býků plemene charolais. Na online streamu mohli chovatelé sledovat mimo jiné i úspěch býka First Bovet ET (ITI-213), který za exteriér získal vysoce nadprůměrných 89 bodů. First Bovet ET je synem francouzského inseminačního býka stejného jména First (ZIT-521), otcem matky je francouzský Tamilly (ZTI-567). Výborně hodnocený byl také Forward DH (Juriste ZIT-857 x Harley ZIT-387), který od komise obdržel 83 bodů.

Na odchovně v Janovicích u Rýmařova se předvedlo 36 býků, nejvíce bodů – 77 – získal aberdeen angus Franko Red z Janovic (Zázrak Red ZDB ZAI-167 x Red Riis Rod 399 ZAA-571).

 

S použitím materiálů Českého svazu chovatelů masného skotu*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *