ZAS Březno opět vítězem Primu Chomutice

Jako každý první zářijový pátek se i letos sešli příznivci holštýnského skotu v areálu ve Třtěnicích, aby sledovali souboj plemenic v rámci akce Prim Chomutice, kterou pravidelně pořádají společnosti Agro Chomutice a Chovservis. Letos se uskutečnil již 22. ročník tohoto chovatelského svátku známého i jako Memoriál Ing. Ladislava Hátleho.

Soutěžních přehlídek se zúčastnily bezmála čtyři desítky plemenic, o jejich umístění rozhodoval tradičně bonitér Rostislav Škrabal. Holštýnky soutěžily v kategoriích jalovice, krávy na první laktaci a starší krávy. Z vítězek jednotlivých kol vzešly finalistky v každé kategorii. Z vítězek kategorií pak sudí vybral šampiónku výstavy a také krávu s nejlepším vemenem.

Při volbě šampiónky neměl bonitér jednoduchou úlohu. Jak sám poznamenal, kvalita plemenic rok od roku stoupá a jsou i výborně připravené na předvádění.

Pohár pro šampiónku nakonec putoval do Zemědělské akciové společnosti Březno za krávu na druhé laktaci s číslem 318522/921 po otci Manifold NEA-960. Podle Rostislava Škrabala se jedná o typovou krávu s perfektně utvářeným vemenem, ocenil zvláště závěsný vaz a rozmístění struků.*

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *