Zlato brali Stříbrní

V Třtěnicích se v pátek uskutečnil 26. ročník přehlídky holštýnského skotu PRIM Chomutice – Memoriál Ing. Václava Hátle. Akci uspořádaly společnost Chovservis, a. s., AGRO Chomutice a Sdružení východočeských chovatelů hospodářských zvířat. Vzhledem k omezení kvůli koronaviru se soutěže zúčastnilo méně podniků i plemenic, než jsme zvyklí. To ale neubralo na napětí, které přehlídku provázelo.

Zodpovědné funkce hodnotitele se ujal jako tradičně bonitér Českomoravské společnosti chovatelů, a. s., Rostislav Škrabal. A ve finálovém kole neměl lehkou volbu. Sešly s v něm tři plemenice z farmy Stříbrných v Radimi – vítězná prvotelka, nejlepší starší kráva a starší kráva na druhém místě, a také druhá nejlepší prvotelka z pořádajícího podniku AGRO Chomutice, a. s., ze stáje Třtěnice.

Podle hodnotitele se vždy hledá kráva, přibližující se co nejvíc holštýnskému ideálu. „Dnes se nejvíce přiblížila nejlepší starší kráva z farmy Stříbrných, dcera býka Doorman NXB-305 s číslem 353182/952. Rostislav Škrabal na ní ocenil především pevnou horní linii, kapacitu a vemeno, stejně jako ladný pohyb v kruhu.*

Komentáře ke článku 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *